Braneckého 25, 949 01 Nitra

0908 705 574 info@motorgas.sk

História 25 rokov

Motorgas si pripomína
už 25 rokov od založenia


Zárukou kvality ich práce sú dlhoročné skúsenosti a odborná znalosť viacerých systémov LPG. Presne toľko rokov ako Nitrianske noviny si tento rok pripomína nitrianska firma Motorgas. Vznikla v auguste 1992, jej zakladateľom a majiteľom je Peter Vaňo. V prosperujúcom rodinnom podniku s ním dnes pracujú aj jeho synovia Peter, Marek a ďalší dvaja pracovníci. Firma už celých 25 rokov montuje do vozidiel plynové pohony LPG a zabezpečuje ich servis. Sídli v areáli na Braneckého 25 v Nitre, kde je tiež čerpacia stanica LPG a bezdotyková ekologická autoumyváreň.
Ako jediná firma v Nitre používa Motorgas ekologické prípravky šetrné voči prírode.

V čase po revolúcii som pracoval ako technik. Stroje a autá ma vždy bavili, tak som sa rozhodol v tejto oblasti podnikať, hovorí Peter Vaňo.
Musím povedať, že začiatky boli ťažké. V 90-tych rokoch bolo na Slovensku asi päť firiem zameraných na tento predmet podnikania. Neexistovala žiadna legislatíva týkajúca sa tejto problematiky, s materiálom to tiež nebolo ružové, kvalitné komponenty do zriadení sme zháňali v Taliansku aj Holandsku.

Za svoj najväčší úspech majiteľ Peter Vaňo považuje to, že sa vôbec do takéhoto podnikania pustil a že v ňom dokázal úspešne pôsobiť už celé štvrťstoročie. Zákazníkov majú z celého Slovenska, gro najmä zo západoslovenskej oblasti.

Teší nás, že stále fungujeme a že stále máme zákazníkov, ktorí sú s našimi službami spokojní. Zárukou kvality našej práce sú dlhoročné skúsenosti a odborná znalosť viacerých systémov LPG. Predávame skvapalnené ropné plyny LPG vyrobené v rafinérii v Nemecku,“ doplnil Peter Vaňo.