Braneckého 25, 949 01 Nitra

0908 705 574 info@motorgas.sk

Výhody prestavby auta na plyn

1. Jazdenie na plyn je lacnejšie.

Ceny pohonných hmôt – benzínu a nafty, sa neustále menia. Raz stúpajú, inokedy klesnú, no v porovnaní s plynom sú stále približne o 50 % drahšie. Vďaka tomu, že máte v aute duálne palivo ( plyn a benzín), sa predĺži aj dojazd vášho vozidla. Navyše si sami môžete vďaka vypínaču regulovať, kedy chcete jazdiť na plyn a kedy na benzín. Tankovať teda môžete ako na benzínových, tak i na plynových čerpacích staniciach.

Spotreba paliva pri jazde na plyn narastie zhruba o 15%. LPG má o 20% nižšiu energetickú hodnotu ako benzín. Napriek tomuto faktu je finančná úspora obrovská. Činí zväčša 40% až 50% finančných nákladov na palivo.

2. Investícia do prestavby sa vám vráti.

Možno vás od prestavby odrádza cena za splyňovač. Investícii sa vám časom vráti. Ponúkame niekoľko typov splyňovačov rôznych značiek, z ktorých si vyberú nároční motoristi, aj tí, ktorým stačí overená klasika. Po namontovaní splyňovača už jazdíte lacnejšie, pretože jazdíte na plyn. Vďaka tomu, že netankujete drahšie palivo, šetríte.

3. Motor pracuje tichšie a nemení výrazne svoj výkon.

Životnosť motora sa vďaka jazde na LPG predlžuje, pretože sa v motore neusádza karbón. Tým pádom sa jazda na plyn považuje za viac ekologickejšiu, nakoľko do ovzdušia uniká menej uhľovodíkov a škodlivín. Motor pracuje tichšie. Fámy o tom, že auto výrazne stráca svoj výkon nepovažujeme za pravdivé. Samozrejme, záleží od typu a veku vozidla. S modernými splyňovačmi však zmenu výkonu motora nespozorujete. Dokonca pri kvapalnom vstrekovaní vám výkon motora ešte nepatrne stúpne.